كارگاه‌هاي آموزش دستورنامه رابرت (كادرها)

دستورکار نخستین نشست گروه حامیان تأسیس «شورای عالی نهادهای مدنی»

۱۶ آذر ۱۴۰۱
چهار شنبه 7 دسامبر 2022 بوسيله‌ى گروه نويسندگان

در پی انتشار پیش‌نویس بیانیه تأسیس شورای عالی نهادهای مدنی در پرتو علم حقوق پارلمانی، پیش‌نویس دستورکار نخستین نشست گروه حامیان تأسیس این شورا آماده شده و در اختیار اعضای کمیته هماهنگی قرار گرفته است. گروه هماهنگی متشکل از حدود ۱۲ نفر از فعالان اجتماعی است که - کم و بیش - با علم حقوق پارلمانی و قانون عام پارلمانی - آنطور که در دستورنامه رابرت تشریح و تبیین شده است - آشنا هستند و خواهند کوشید که در اداره نخستین جلسه گروه حامیان تأسیس شورای عالی نهادهای مدنی طبق این قانون مدد برسانند.

خاطر نشان می‌کند فرمت این دستورکار یک فرمت استاندارد و عمومی است که تمام نشست‌ها و مجامع عمومی که برای نخستین بار برگزار می‌شوند، صرف‌نظر از اندازه و کارکرد ویژه‌ی آن‌ها، می‌توانند طبق آن عمل کنند. گفتنی است که بخش ۴۸ کتاب دستورنامه رابرت به همین موضوع پرداخته است. فصل هفدهم این کتاب، در سه بخش، روش معقول و منطقی‌ سازمان‌دهی به جامعه/انجمن/سازمان‌های دائمی را تشریح کرده است و برنامه اداره نخستین نشست گروه حامیان تأسیس شورای عالی نهادهای مدنی نیز بر اساس همین روش تدوین شده است و طبق همین روش اداره خواهد شد.

متن پیش‌نویس دستورکار نخستین نشست گروه حامیان تأسیس شورای عالی نهادهای مدنی، جهت آگاهی علاقمندان،‌ در ادامه تقدیم می‌شود:

پیش‌نویس دستورکار نخستین نشست گروه حامیان تأسیس
شورای عالی نهادهای مدنی
در پرتو علم حقوق پارلمانی

یک. دعوت جلسه به دستور از سوی آقای فلان و معرفی مدیر جلسه
دو. استقرار مدیر جلسه در جایگاه و طرح ضرورت انتخاب دبیر جلسه
سه. معرفی (آقای فلانی) به عنوان دبیر از سوی آقای فلانی
چهار. استقرار دبیر در جایگاه
پنج. دعوت جلسه به دستور از سوی مدیر جلسه و ایراد نطق افتتاحیه و دعوت به قرائت پیش‌نویس بیانیه تأسیس
شش. قرائت پیش‌نویس بیانیه از سوی دبیرجلسه
هفت. تدوین اساسامه گروه حامیان به عنوان یک سازمان موقت با هدف برگزاری نخستین نشست «شورای عالی‌ نهادهای مدنی»، شامل: اعضای گروه حامیان،؛ مسؤلان؛ نشست‌ها شامل زمان، مکان،‌ نحوه برگزاری،‌ نصاب،‌ و نحوه‌ی فراخوان نشست‌های ویژه؛ هیأت اجرایی؛ مرجع پارلمانی؛ و نحوه اصلاح این قواعد.
هشت. ادامه بررسی پیش‌نویس بیانیه تأسیس
نه. توافق در مورد زمان برگزاری نشست بعدی
ده. ختم جلسه اول


پذيرش | تماس | نقشه‌ى سايت | | آمار سايت | بازديد كنندگان : 297 / 608467

 پيگيرى فعاليت سايت fa   پيگيرى فعاليت سايت اخبار ساخت جامعه‌های طراز نوین   پيگيرى فعاليت سايت طرح ملی تأسیس شورای عالی نهادهای مدنی   ?

سايت با اسپيپ درست شده است 3.0.17 + AHUNTSIC

Creative Commons License