كارگاه‌هاي آموزش دستورنامه رابرت (كادرها)
عکس: خانم سپیمود علینقی

دومین اجلاس کادر البرز: نیازسنجی آموزشی

۱۳ اسفند ۱۳۹۴
پنج شنبه 3 مارس 2016

به همت انجمن همیاران سلامت‌پرور البرز (اهسا) و با همکاری تعداد دیگری از سازمان‌های نا-دولتی (سانادهای) فعال در استان البرز، دومین اجلاس کارگاه‌های آموزش دستورنامه رابرت (کادرها)،‌ عصر روز چهارشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۴ در دفتر این انجمن واقع در شهر کرج برگزار شد.

گفتنی است که در نخستین اجلاس کادر البرز نکات متنوعی برای تبین نقش و جایگاه دستورنامه رابرت به عنوان قواعد پیش‌گزیده اداره انواع مجامع و شوراهای تصمیم‌گیری و تأسیس و اداره انواع شخصیت‌های حقوقی مطرح شد و گزارش مشروح نکات مطرح شده در آن اجلاس و اجلاس‌های آتی، به مرور در همین وب‌جا منتشر می‌شود.

در بخش نخست دومین اجلاس کادر البرز، از کارورزان حاضر در کارگاه خواسته شد تا مبرم‌ترین نیازهای خود و انجمن متبوع خود را مطرح کنند. استماع گزارش‌ کارورزان نشان داد که هرچند تمام آنان نسبت به قواعد و رویه‌های نسبتاً پیچیده‌ی قانون پیش‌گزیده دموکراسی به یک اندازه ناآشنا هستند، اما به دلیل مسؤلیت‌ها، تجربه‌ها و اولویت‌های اجتماعی متفاوت و مختلفی که دارند،‌ نیازهای آنان لزوماً یکی نیست. به همین خاطر، لازم است با تأمل بیشتر در نکات مطرح شده در اجلاس دوم، مبرم‌ترین نیازهای مشترک نمایندگان سازمان‌های نا-دولتی که تمایل دارند با همکاری هم ساختاری شبیه به «شورای انجمن‌های نادولتی البرز» (شانا) را تأسیس کنند، شناسایی شده و برای رفع آن‌ها یک برنامه آموزشی جامع و مرحله‌ای تدوین شود.

البته، در این اجلاس نیز، علاوه بر آموزش و تمرین برخی از مبرم‌ترین قواعد اداره مجامع تصمیم‌گیری، مشکلات مطرح شده از سوی کارورزان، با رویکرد گفتمان جامع جایگزین مورد بررسی و تحلیل قرار گرفت که عنوان بعضی از آن‌ها را در عناوین مندرج در این وب‌برگ خواهید یافت.

سومین اجلاس کادر البرز روز چهارشنبه ۱۸ فروردین ماه ۱۳۹۵ از ساعت ۱۶ تا ۱۹ در دفتر اهسا در کرج برگزار خواهد شد. انتظار می‌رود تا آن زمان،‌ هدف این دوره از کارگاه و برنامه‌های آموزشی آن با دقت تدوین شده باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید از طریق تلفن همراه شماره ۰۹۱۲۲۳۶۴۸۹۳ با سرکار خانم آقایی تماس بگیرید.


برای نمایش عکس‌های زیر روی یکی از آن‌ها تقه بزنید، سپس، کلمه اسلاید شو را کلیک کنید


كارنامه

1 2 3 4 5 6 7 9 10 11 12 13
پذيرش | تماس | نقشه‌ى سايت | | آمار سايت | بازديد كنندگان : 3013 / 599497

 پيگيرى فعاليت سايت fa   پيگيرى فعاليت سايت خبر كادرها   ?

سايت با اسپيپ درست شده است 3.0.17 + AHUNTSIC

Creative Commons License