كارگاه‌هاي آموزش دستورنامه رابرت (كادرها)

راه‌اندازي كارگاه جديد آموزش دستورنامه رابرت

31 فروردين 1394
پنج شنبه 21 مه 2015

دفتر كارگاه‌هاي آموزش دستورنامه رابرت (دفتر كادرها)‌ در نظر دارد كارگاه‌ آموزشي جديدي از ساعت 5 تا 7 بعد از ظهر روزهاي پنجشنبه براي آموزش نظري و عملي قواعد دستورنامه رابرت راه‌اندازي كند. مفاد درسي اين كارگاه براساس طرح كلي برنامه آموزشي كارگاه‌هاي تأسيس انجمن ، در سه دوره اجرا مي‌شود و هر دوره نيز در 20 نشست دو ساعته عرضه خواهد شد.

خاطر نشان مي‌كند كارورزاني كه دوره مقدماتي اين كارگاه‌ را با موفقيت طي كنند، در صورت تمايل خواهند توانست، با حضور در يكي از كارگاه‌هاي كادرها كه در طول روز‌هاي هفته و در ساعت‌هاي مختلف در دفتر كادر‌ها برگزار مي‌شوند شركت كنند و مراحل بعدي را به پايان برسانند.

هدفي اصلي از برگزاري اين كارگاه اين است كه كارورزان بتوانند با تمرين‌هاي گروهي دشوار و مداوم، از روش‌هاي هيأتي تشكيل و اداره‌ي انجمن فاصله بگيرند و بر اساس قواعد دقيق، شفاف، مكتوب و دموكراتيك، سازمان‌هايي فساد‌ناپذير و پاك ايجاد كنند كه به هيچ فردي وابسته نمانند و به طور مداوم به توسعه خود ادامه دهند.

از آنجا كه پيش شرط ايجاد انجمن‌هاي پاك و فسادناپذير اين است كه اعضاي آن افرادي شرافتمند باشند، در همان مراحل اوليه، كارورزان با روش تدوين دستور شرف بر اساس فضائل اخلاقي آشنا مي‌شوند و روش‌هايي را در سازمان در دست تأسيس مستقر خواهند كرد كه هيچ عضوي قادر به رفتار غيرشرافتمندانه نشود.

در حريان ساخت چنين انجمني، يك مورخ، از ميان اعضاي گروه، تاريخ شكل‌گيري اين انجمن را توصيف، تحليل و ثبت خواهد كرد. همچنين يكي ديگر از اعضاي گروه، به عنوان مسؤل كميته‌‌ي آموزش، روش‌هاي تجربه‌ شده را به صورت يك جزوه آموزشي مكتوب خواهد كرد تا اعضايي كه بعداً به عصويت اين انجمن در خواهند آمد بتوانند بر اساس همان تجربه‌ها قواعد دستورنامه رابرت را فرابگيرند و به ديگران نيز آموزش بدهند.

بديهي است كه هدف،‌ آئين‌نامه و اسم انجمن نيز بر اساس تصميم گروهي اعضا تعيين خواهد شد و در پايان دوره، علاقمندان مي‌توانند با امضاي آئين‌نامه‌ي مصوب گروه، عضو اين انجمن شوند، يا انجمن‌هاي مورد علاقه خود را ايجاد كنند و يا در ساير انجمن‌هاي دفتر كادرها، كه بر اساس قواعد قانون عرفي پارلماني تأسيس شده‌اند عضو شوند يا نشوند.

علاقمندان مي‌توانند براي كسب اطلاعات بيشتر با اينجا مكاتبه كنند و يا با تلفن شماره 88918315 با دفتر كادرها تماس بگيرند.

نيز، دفتر كادرها آمادگي خود را جهت ارايه برنامه‌هاي راهبردي اختصاصي براي بازآفريني انجمن‌ها و سازمان‌هاي دولتي و غيردولتي مستقر و موجود و اجراي اين برنامه‌ها اعلام مي‌كند.


پذيرش | تماس | نقشه‌ى سايت | | آمار سايت | بازديد كنندگان : 1681 / 599481

 پيگيرى فعاليت سايت fa   پيگيرى فعاليت سايت برنامه كارگاه‌هاي آموزشي   ?

سايت با اسپيپ درست شده است 3.0.17 + AHUNTSIC

Creative Commons License