كارگاه‌هاي آموزش دستورنامه رابرت (كادرها)
پذيرش > برنامه كارگاه‌هاي آموزشي > برنامه كارگاه‌هاي آموزشي

برنامه كارگاه‌هاي آموزشي

اين بخش كه روز پنجشنبه 31 خرداد 1394 راه‌ اندازي شد به درج برنامه‌هاي كارگاه‌هاي آموزشي اختصاص داده مي‌شود.

مقاله‌هاى اين بخش


در کارگاه‌های آموزشی «گروه ۵» مطرح شد:

مبانی آموزش قواعد دستورنامه رابرت به دانش‌آموزان (برنامه كارگاه‌هاي آموزشي )

۱۶ فروردین ۱۳۹۷
پنج شنبه 5 آوريل 2018 بوسيله‌ى گروه نويسندگان

در دهمین نشست اعضای «گروه ۵» که صبح روز چهارشنبه ۱۵ فروردین ماه ۱۳۹۷ در دفتر کادرها برگزار شد، برخی از مبانی آموزش دستورنامه رابرت به دانش‌آموزان مورد بررسی قرار گرفت.

«گروه ۵» عنوان موقت تعدادی از معلمان متعهد کشور است که طی سال‌های اخیر با دستورنامه رابرت - که روایت مکتوب جامع و کاملی از قانون عام بازی دموکراسی است - آشنا شده‌اند. و از آنجا که دریافته‌اند ناکارآمدی همگانی سازمان‌های اجتماعی، فساد ساختاری، بسط و تعمیق مناسبات غیر اخلاقی و تداوم وضعیت آشوب/استبداد و امتناع حاکمیت قانون، از جمله، ناشی از عدم آشنایی با قانون جامع دموکراسی است، عزم خود را جزم کرده‌اند تا با ایجاد یک سازمان آموزشی نسبت به آموزش این قواعد به دانش‌آموزان و ترویج و تمرین این قواعد در شوراهای دانش‌آموزی اقدام کنند.

در ادامه، گزارشی از نکات آموزشی مطرح شده در دهمین نشست هیأت مؤسس این سازمان در دست تأسیس تقدیم می‌شود. علاقمندان به عضویت در این مؤسسه می‌توانند با خانم طاهر نقی‌ئی مسؤل موقت این کارگاه‌ها، از طریق تلفن همراه شماره ۰۹۳۵۲۳۹۷۲۴۶ تماس بگیرند. در حال حاضر نشست‌های این کارگاه آموزشی یک هفته در میان در دفتر کادرها برگزار می‌شود. و اما اصل گزارش:



كادر دانشجويان در آخرين اجلاس خود به تصويب رساند:

شرايط كارگاه جديد آموزش دستورنامه رابرت (برنامه كارگاه‌هاي آموزشي )

3 خرداد 1394
چهار شنبه 24 ژوئن 2015

كادر دانشجويان در سي و نهمين اجلاس خود كه روز سه‌شنبه 2 تير 94 برگزار شد شرايط ادامه فعاليت خود را به شرح زير اعلام كرد. علاقمنداني كه مايلند با توجه به اين شرايط در مرحله جديد فعاليت اين كارگاه شركت كنند با دفتر كادرها جهت هماهنگي تماس بگيرند.

شرايط كارگاه:

يك. در اين كارگاه ، در 16 جلسه دو ساعته، در روزهاي سه‌شنبه و پنجشنه هر هفته از ساعت 5 تا 7 بعد از ظهر، مبرم‌ترين قواعد قانون پارلمان، به عنوان مرحله اول آموزش داده خواهد. مرحله دوم، تدوين دستور شرف و مرحله سوم تدوين آئين‌نامه يك سازمان هوشمند خواهد بود كه بعداً در مورد آن تصميم‌گيري خواهد شد.

دو. شهريه شركت در اين كارگاه بر اساس توان و تمايل اعضا به كمك به اين حركت و بر اساس همت عالي پرداخت مي‌شود.

سه. هر عضوي كه به هر دليل موجه يا غيرموجه غيبت كند فقط به شرطي اجازه شركت در كارگاه بعدي را خواهد يافت كه قبل از آن در يك كلاس جبراني در دفتر كادرها شركت كند و هزينه شركت در كلاس جبراني را بپردازد.

چهار. هزينه شركت در كلاس‌هاي جبرياني فعلاً‌ ده هزار تومان تعيين شده است و دانشجويان نصف اين مبلغ را بايد بپردازند.

پنج. در پايان كارگاه از كارورزان امتحان گرفته مي‌شود و به كساني كه نمره قبولي دريافت كنند گواهي پايان مرحله اول داده خواهد شد.

شش. كساني كه اين گواهي‌نامه را دريافت كنند مي‌توانند به عنوان عضو عادي تقاضاي عضويت در انجمن در دست تأسيس كادرها (نام موقت) را پر كنند و در مراحل بعدي دوره نيز حضور يابند.

براي اطلاعات بيشتر با دفتر كادرها تماس بگيريد: 88911017



آموزش اختصاصي دستورنامه رابرت به رهبران و رئيسان غيرمستبد! (برنامه كارگاه‌هاي آموزشي )

ويرايش چهارم: پنجشنبه 7 مرداد 1394
سه شنبه 16 ژوئن 2015

يكي از ابتدائي‌ترين و ساده‌ترين قواعد اداره‌ي دموكراتيك مجامع تصميم‌گيري و شوراهايي كه بيش از ده تا دوازده نفر عضو دارند اين است كه رئيس جلسه، براي رعايت «اصل» حفظ ظاهر بي‌طرف خود، بايد از حق دادن پيشنهاد، شركت در مذاكرات و دادن رأي در رأي‌گيري‌هاي علني (‌جز هنگامي كه تساوي ايجاد مي‌كند يا تساوي مي‌شكند) صرف نظر نمايد و اگر در مورد موضوعي نظر داشت، بايد به صورت موقت كرسي رياست را واگذار كند و به صحن بيايد. چرا رئيس جلسه بايد ظاهر بي‌طرف خود را حفظ كند؟ براي آنكه رئيس جلسه نتواند از مقام رياست براي جا انداختن نظرات شخصي خود سوء‌استفاده كند. و يك قاعده ديگر:



راه‌اندازي كارگاه جديد آموزش دستورنامه رابرت (برنامه كارگاه‌هاي آموزشي )

31 فروردين 1394
پنج شنبه 21 مه 2015
دفتر كارگاه‌هاي آموزش دستورنامه رابرت (دفتر كادرها)‌ در نظر دارد كارگاه‌ آموزشي جديدي از ساعت 5 تا 7 بعد از ظهر روزهاي پنجشنبه براي آموزش نظري و عملي قواعد دستورنامه رابرت راه‌اندازي كند. مفاد درسي اين كارگاه براساس طرح كلي برنامه آموزشي كارگاه‌هاي تأسيس انجمن ، در سه دوره اجرا مي‌شود و هر دوره نيز در 20 نشست دو ساعته عرضه خواهد شد. (...)


طرح كلي برنامه آموزشي كارگاه‌هاي تأسيس انجمن (برنامه كارگاه‌هاي آموزشي )

2 ارديهبشت 1394
چهار شنبه 22 آوريل 2015

محلي‌سازي فناوري‌هاي جهاني مستلزم خلاقيت محض است و چه بسا به اندازه خلق همان فناوري اهميت داشته باشد. قانون دموكراسي نيز هرچند در يونان باستان شكوفه كرد و از طريق اميراتوري روم به جزيره بريتانيا رفت و به دست آنگله‌هاي مهاجر رسيد كه تا قرن هفدهم آن را پروراندند، اما سرانجام در قاره جديد بود كه به مرور و با حذف جنبه‌هاي محلي آن ماهيت بين‌المللي يافت و در قالب صد‌ها كتاب در اختيار علاقمندان قرار گفت. دستورنامه رابرت يكي از جامع‌ترين و معروف‌ترين مراجع پارلماني است كه از سوي بيش از هشتاد درصد انواع انجمن‌ها و شركت‌هاي جهان مدرن مورد استناد قرار مي‌گيرد. دفتر كارگاه‌هاي آموزش دستورنامه رابرت (دفتر كادرها)‌ كه طي حدود ده سال گذشته براي آموزش و ترويج اين قواعد به انجمن‌ها و شوراهاي ايراني علاقمند تلاش كرده است، در تمام اين مدت كوشيده است تا با توجه به خصوصيات ايرانيان و مردم خاورميانه، اين قواعد را محلي سازي كند. با توجه به همين تجربه‌هاست كه ويرايش جديد «طرح كلي برنامه آموزشي كارگاه‌هاي تأسيس انجمن» در ادامه تقديم مي‌شود. خاطر نشان مي‌كند دفتر كادرها متناسب با ويژگي‌هاي هر گروه از مخاطبان خاص برنامه‌هاي ويژه‌اي طراحي خواهد كرد. و برنامه‌اي كه خطوط كلي آن در ادامه تقديم مي‌شود نيز، از يك كارگاه به كارگاه ديگر و از اين نشست تا نشست بعدي ارتقا خواهد يافت تا در سطح عالي به ثبات نسبي برسد. و اما خطوط كلي برنامه:



پذيرش | تماس | نقشه‌ى سايت | | آمار سايت | بازديد كنندگان : 599483

 پيگيرى فعاليت سايت fa   پيگيرى فعاليت سايت برنامه كارگاه‌هاي آموزشي   ?

سايت با اسپيپ درست شده است 3.0.17 + AHUNTSIC

Creative Commons License