كارگاه‌هاي آموزش دستورنامه رابرت (كادرها)
عکس: آقای ابراهیم علیپور

آغاز فعالیت کادر شورایاران

۱۱ خرداد ۱۳۹۵
سه شنبه 31 مه 2016 بوسيله‌ى گروه نويسندگان

با احترام به آگاهی می‌رساند کارگاه آموزش دستورنامه رابرت به شورایاران (کادر شورایاران) از ساعت ۱۷ تا ۱۹ روز‌های شنبه، یکشنبه و دوشنبه هر هفته، فعالیت خود را از هفته‌ی آینده (نیمه دوم خرداد ۹۵) آغاز خواهد کرد.

در این کارگاه‌ها مبانی اولیه قواعد پیش‌گزیده اداره مجامع تصمیم‌گیری و نیز مبرم‌ترین قواعد و رویه‌های قانون عرفی پارلمان آموزش داده خواهد شد.

خاطر نشان می‌کند در تهران ۳۵۴ محله وجود دارد که در هر یک از آن‌ها یک شورایاری فعالیت دارد که اعضای آن‌ها توسط مردم همان محله انتخاب می‌شوند. هدف اولیه این بود که شورایاری‌ها به عنوان ابزار ارتباطی مردم محله با شورای شهر تهران عمل کنند. بعدها، اعضای منتخب شورایاری‌ها با اعضای انتصابی ترکیب شد و نهاد شورایاری به ساختار دیگری استحاله یافت تا با مدیریت سراهای محله، به ارتقای کیفیت زندگی مردم محل مدد برساند. در هر حال، آشنایی اعضای شورایاری‌ها با قواعد قانون پیش‌گزیده‌ی اداره مجامع تصمیم‌گیری یک تحول تاریخی در شهر تهران را رقم خواهد زد. چرا که رهبران محلی عضو شورایاری‌ها در ترویج این قواعد در سطح محله تآثیری تعیین کننده خواهند داشت و آشنایی با این قواعد نیز - بدون کم‌ترین تردید - پیش‌شرط حل مشکلاتی است که به اصلی‌ترین موانع توسعه‌ی ایران امروز بدل شده‌اند.

گفتنی است که در سال ۱۳۹۱ و به توصیه جناب آقای احمد مسجدجامعی در زمانی که ریاست کمیسیون هماهنگی شورایاری‌های شورای اسلامی تهران را بر عهده داشت، و نیز به همت جناب آقای علی‌اکبر عبدالحسینی که آن زمان دبیر ستاد اجرایی شورایاری‌ها بود، کارگاهی برای آموزش قواعد پیش‌گزیده اداره مجامع تصمیم‌گیری به کارشناسان آن روز ستاد اجرایی شورایاری‌ها برگزار شد و آقای ابراهیم علیپور - که یکی از رهبران محلی شناخته شده در سطح تهران است - یکی از علاقمند‌ترین کارورزان آن کارگاه بود که در تمام این مدت نسبت به آموزش و ترویج این قواعد از هیچ کوششی دریغ نورزیده است. کارگاه آموزش دستورنامه رابرت به شورایاران محلات تهران نیز به همت وی راه‌اندازی شده است.

علاقمندان به شرکت در این کارگاه‌ می‌توانند از طریق شماره تلفن ۰۹۱۲۶۹۵۰۴۴۲ با آقای ابراهیم علیپور یا با دفتر کادرها تماس بگیرند. شماره تماس با دفتر کادرها: ۸۸۹۱۱۰۱۷


پذيرش | تماس | نقشه‌ى سايت | | آمار سايت | بازديد كنندگان : 2631 / 599477

 پيگيرى فعاليت سايت fa   پيگيرى فعاليت سايت خبر كادرها   ?

سايت با اسپيپ درست شده است 3.0.17 + AHUNTSIC

Creative Commons License