كارگاه‌هاي آموزش دستورنامه رابرت (كادرها)

نخستین نشست هسته اولیه تأسیس «کمیته اصلاح ساختاری اتاق بازرگانی ایران»

دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰
دو شنبه 7 اوت 2023 بوسيله‌ى گروه نويسندگان

نخستین نشست هسته اولیه گروه حامیان تأسیس «کمیته اصلاح ساختاری اتاق بازرگانی ایران» (نام موقت) ،عصر روز یکشنبه ۱۵ مرداد ماه ۱۴۰۲ با حضور آقایان کمال حسینی و داود حسین در دفتر کادرها برگزار شد.

این نشست به پیشنهاد آقای کمال حسینی و در پی فراخوان سرکار خانم نیلوفر اسدی سرپرست معاونت امور بین‌الملل اتاق بازرگانی ایران خطاب به رئیسان اتاق‌های مشترک بازرگانی برگزار شد تا این فراخوان را مورد بررسی قرار دهد.

در این فراخوان که روز ۳۱ تیر ۱۴۰۲ صادر شده است، ضمن اذعان به ضرورت اصلاح اساسنامه‌‌های اتاق‌های مشترک بازرگانی ایران و کشورهای دیگر و «آیین‌نامه تشکیل و نظارت بر اتاق‌ها و کمیته‌های مشترک بازرگانی»، از رئیسان اتاق‌های مشترک بازرگانی خواسته شده است تا نظرات و پیشنهادهای اصلاحی خود را در خصوص این دو سند به معاونت امور بین‌الملل ارایه دهند تا به «شورای عالی نظارت» اتاق بازرگانی ایران جهت رسیدگی و اخذ تصمیم تقدیم شود.

در جریان تحلیل مشکلات ساختاری اتاق بازرگانی ایران در پرتو علم حقوق پارلمانی، این مسؤلیت بر عهده آقای داود حسین گذاشته شد که این دو سند را نقادی کند تا در اختیار معاونت امور بین‌الملل و افکار عموی قرار گیرد.

در همین نشست این پیشنهاد نیز به تصویب رسید که اعضای حاضر در این نشست، به عنوان هسته اولیه گروه حامیان تأسیس کمیته اصلاح ساختاری اتاق بازرگانی ایران به فعالیت‌های خود ادامه دهند.

این نشست ساعت ۳۰ دقیقه بامداد روز دوشنبه ۱۶ مرداد خاتمه یافت.

قرار شد نشست بعدی، به صورت الکترونیکی و با هماهنگی دو نفر برگزار شود.

خاطر نشان می‌شود آقای کمال حسینی یکی از اعضای مؤسس «انجمن کسب و کار» است که به عنوان یک انجمن اختصاصی اصلی، بر اساس علم حقوق پارلمانی در شرف تأسیس است. قرار بوده است در همین انجمن کمیته‌هایی برای تدوین برنامه‌های اصلاح ساختاری ساختارهای اقتصادی مستقر تأسیس شود.

بند ۲ بیانیه «هدف» انجمن کسب و کار یکی از هدف‌های انجمن را این طور تعریف کر ده است:

۲. ایجاد هسته‌های ارتقای پروفشن‌گرایی در تشکل‌های صنعتی/کارفرمایی/تولیدی کشور به منظور هدایت و رهبری اصلاحات ساختاری در این تشکل‌ها؛

در نتیجه، پیشنهاد تشکیل این کمیته می‌تواند به مجمع انجمن کسب و کار هم تقدیم شود و در صورت موافقت اعضای انجمن کسب و کار، این کمیته در چارچوب آن انجمن به فعالیت خود ادامه دهد.

دبیر موقت: داود حسین
۱۶ مرداد ۱۴۰۲


پذيرش | تماس | نقشه‌ى سايت | | آمار سايت | بازديد كنندگان : 320 / 538442

 پيگيرى فعاليت سايت fa   پيگيرى فعاليت سايت اخبار ساخت جامعه‌های طراز نوین   پيگيرى فعاليت سايت انجمن کسب و کار   ?

سايت با اسپيپ درست شده است 3.0.17 + AHUNTSIC

Creative Commons License